اطلاعات تماس

۰۲۱-۳۳۹۳۷۹۸۷-۵

۰۴۱-۳۴۲۱۶۷۳۲

اطلاعات

 

Oiled-sheet1

ورق هاي روغني :

ورق روغني در واقع اصطلاح عاميانه ورق هايي است كه با تكنولوژي نورد سرد توليد مي شود در اين فرايند ورق هاي با ضخامت بالا توسط نورد به ضخامت هاي پايين تر تبديل مي شوند در اين فرايند به علت استفاده از نورد سرد كيفيت ظاهري ورق هاي نورد شده بسيار عالي مي باشد از اين رو از اين نوع ورق ها بيشتر در كاربردهايي كه ورق ظاهر جسم را تشكيل مي دهد استفاده مي شود .

 

 

ورق هاي روغني بسته به نوع آلياژ و همچنين عمليات حرارتي صورت گرفته بر روي آنها به چند دسته كلي تقسيم مي شوند .

ورق هاي معمولي ( مانند ST12 )

ورق هاي نيمه كشش ( مانند ST13 )

ورق هاي فوق كشش ( مانند ST14 )

ورق هاي روغني به طور كلي و استاندارد از ضخامت ۳۰ صدم ميلي متر الي ۳ ميلي متر توليد مي شوند و داراي دو عرض استاندارد ۱۰۰ سانتي متر و ۱۲۵ سانتي متر هستند .

ورق هاي روغني اي كه در بازار پركاربردترند را شركت هاي فولاد مباركه اصفهان ، شركت هفت الماس و شركت فولاد غرب توليد مي نمايند و در مورد ورق هاي روغني خارجي نيز معمولا ورق هاي روس و قزاق پركاربرد و همچنين در بازار موجود هستند .

ورق هاي نورد سرد ( ورق روغني ) پايه توليد ورق هاي گالوانيزه ( ورق سفيد ) هستند .

در ضمن ورق هاي رنگي گالوانيزه ( ورق رنگي ) از ورق گالوانيزه توليد مي شود . پس صراحتا” مي توان نتيجه گرفت كه پايه توليد ورق رنگي نيز همين ورق هاي نورد سرد ( روغني ) هستند .

ورق هاي روغني يا نورد سرد داراي وزن استاندارد ويژه هستند كه تقريبا” با آهن معمولي يكسان مي باشد .

كاربرد ورق هاي روغني

ساخت ماشين آلات ، قطعه زني ، پرس كاري ،اتومبيل ، لوازم خانگي و …

photo_2017-09-05_15-18-59

ورق های سیاه :

ورق سياه به دو نوع ورق سياه معمولي و ورق سياه صنعتي تقسيم مي شود كه داراي استانداردهاي مختلفي مي باشد .

استانداردهاي ورق سياه هاي معمولي ST37 مي باشد كه بيشتر در ساختمان ها و سوله ها مورد استفاده قرار مي گيرد ورق هاي صنعتي نيز در صنايع مختلفي از جمله پروژه هاي پتروشيمي و سوله سازي و … مورد استفاده قرار مي گيرد . ورق سياه به دو صورت رول و شيت وارد بازار مي شود اگر ضخامت ورق تا ۱۵ ميلي متر باشد مي تواند يه صورت رول عرضه گردد اما در ضخامت هاي بالاتر به صورت شيت عرضه مي گردد از ورق سياه در صنايع مختلفي استفاده مي شود كه مي توان به تانكرسازي ، كشتي سازي ، و صنايع سنگين فلز اشاره كرد .

 

23ورق های رنگی :

ورق های رنگی همان ورق گالوانیزه می باشد که رنگ های گوناگون به صورت کوره ای به ورق اضافه می شود.

از این نوع ورق ها میتوان در صنایع تولید لوازم خانگی مانند در یخچال و فریزر استفاده کرد و همچنین از عمده مصرف ورق رنگی می توان به صنایع ساختمانی مانند سقف کاذب،سقف و بدنه ی انبارها و کارگاه ها،صنایع فلز مانند کابینت و بدنه ی کامپیوتر،در لوازم خانگی مانند آبگرمکن و اجاق گاز اشاره کرد و همچنین در صنعت حمل و نقل مانند ساخت کانتینر و سردخانه ها از این نوع ورق ها استفاده میشود.

 

 

6ورق های گالوانیزه :

از ورق آهن گالوانیزه در ساختن لوازمی مثل سینی کابل ، نردبان کابل ،لوله فولادی برق ، لوله بخاری ، کانال کولر ، کابینت آشپزخانه ، شیروانی منازل ، لوله‌های آب و هر جا که احتمال خوردگی آهن و خسارت وجود دارد، استفاده می‌شود. اصطلاح فولاد (Steel ) برای آلیاژهای آهن که تا حدود ۱،۵ درصد کربن دارند و غالبا با فلزهای دیگر همراهند، بکار می‌رود. خواص فولاد به درصد کربن موجود در آن ، عملیات حرارتی انجام شده بر روی آن و فلزهای آلیاژ دهنده موجود در آن بستگی دارد.

 

 

UPVC-windows

پروفیل upvc :

مزایای بسیاری در استفاده از upvc به جای دیگر مواد وجود دارد. پایایی این ماده بسیار بالا است و از این رو از لحاظ بهداشتی ماده بسیار بی ضرری محسوب می شود. خنثی بودن این ماده آنقدر بالا است که برای ساخت وسایلی که وارد بدن انسان می شوند نیز کاربرد دارد. Upvc یکی از کم هزینه ترین و با دوام ترین مصالح ساختمانی به شمار می رود. هیچگاه نمی پوسد، زنگ نمی زند، رنگ آن از بین نمی رود، در صورتی که خش بردارد با یک پولیش معمولی به شکل روز اولش در می آید. پروفیل های رنگ شده upvc ، به صورت کامل رنگ می شوند یعنی اگر پروفیل خراش بردارد رنگ آن عوض نمی شود. Upvc کاملاً در برابر آب و آتش مقاوم است. کاملاً قابل بازیافت است و به همین دلیل یکی از مواد دوست دار طبیعت شناخته می شود. Upvc سبک است، کار با آن راحت است و هزینه تمام شده آن بسیار پایین است.

 

 

13961209-17124667

پروفیل z :

این نوع پروفیل جزو دسته بندی پروفیل های باز قرار میگیرند که در روند تولید با استفاده از فرایند نورد سرد و با استفاده دستگاه های رولفرم در سایزهای مختلف برای مصارف ساختمانی و صنعتی تولید میگردد.

اغلب استفاده این پروفیل ها در سقف ساختمان های صنعتی نظیر سوله های صنعتی ،‌ پارکینگ ، انباری ، سالن های ورزشی مورد استفاده قرار میگیرد.

 

 

94d43e327d9303539cb1e2aac7032668_Lلوله مبلی :

به آن دسته از لوله های اطلاق می گردد که از ورق روغنی و توسط نورد سرد تولید می گردد. این دسته از محصولات به دلیل مقاومت زیاد و وزن سبک در صنایع اتومبیل سازی، لوازم خانگی، کانتینر و … مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین در اصطلاح به لوله سبک یا لوله روغنی نیز معروفند. این محصول به دلیل اینکه توسط فرآیند نورد سرد تولید می گردد دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. در ادامه ضمن معرفی فرآیند نورد سرد برای تولید لوله به معرفی کاربرد و ویژگی های منحصر به فرد لوله مبلی در صنعت خواهیم پرداخت.