اطلاعات تماس

۰۲۱-۳۳۹۳۷۹۸۷-۵

۰۴۱-۳۴۲۱۶۷۳۲

بازگشت چین به بازار ورق گالوانیزه اروپا

فولادسازان چینی با پیشنهادهای جدید به بازار ورق گالوانیزه اروپا بازگشتند اما تاکنون سطوح قیمت های آنها به اندازه کافی برای خریداران جذاب نبوده گرچه خریداران بدنبال بررسی ها بیشتر هستند .  برآورد ماهانه  Platts برای ورق گالوانیزه در شمال اروپا با ۱۲۰ یورو افزایش در تاریخ ۱۰ می به ۵۳۰ یورو رسید و در حال حاضر هم قیمت معاملات در حدود ۵۴۰ تا ۵۶۰ یورو تحویل درب کارخانه گزارش می شود .

منبعی آگاه می گوید : کارخانه ها در شمال اروپا حتی باوجود بازگشت چین به بازار قیمت ۵۶۰ تا ۵۸۰ یورو را درخواست می کنند البته تحت تأثیر این موضوع آنها مجبور خواهند شد که قیمت ها را کاهش دهند . او افزود : حتی اگر چینی ها پیشنهاد ۵۰۰ یورو FCA (تحویل به حمل کننده ) بندر آنتورپ بلژیک را مطرح کنند و با احتساب ۲۰ تا ۳۰ یورو افزایش هم قیمت ۵۳۰ یورو را درخواست کنند ، همه در اروپا این پیشنهاد قیمت چینی ها را بسیار بالا ارزیابی می کنند زیرا معتقدند قیمت های آنها باید حداقل ۱۰۰ یورو کمتر از قیمت های داخلی در اروپا باشد .

یک تاجر آلمانی آخرین پیشنهاد چینی ها را ۵۴۰ یورو CIF گزارش کرده در حالیکه یک خریدار در کشورهای بنلوکس می گوید هیچ پیشنهاد جدیدی از آسیا نداشته است وی خاطرنشان کرد که چند هفته پیش چینی ها در بازار اروپا فعال بودند و پیشنهادهائی هم به من داده اند که تقریباً پیشنهادهای خوبی هم بود اما بعد از آن موضوع عوارض ضد  دامپینگ مطرح شد بنابراین لزومی برای خطر کردن وجود نداشت .

یک تاجر در ایتالیا گفت : تجار روبه سوی بازار ورق گالوانیزه جنوب اروپا آورده اند که برای ورق با ضخامت ۱ میلیمتر قیمت ۴۸۰ تا ۴۹۰ یورو مطرح است و پیشنهادهای چینی ها هنوز ۲۰ یورو بالاتر است .