1. صدرافولاد
 2. انواع ورق گالوانیزه
 3. کاربرد و انواع ورق گالوانیزه رنگی

کاربرد و انواع ورق گالوانیزه رنگی

یکی از تجهیزات که برای تولید لوازم خانگی، صنعتی و ساختمان سازی استفاده می شود ورق گالوانیزه رنگی می باشد.

کاربردهای بسیار زیاد این محصول یکی از مهمترین دلایل محبوبیت آن می باشد. در واقع بیشتر تولیدکنندگانی که محصولات صنعتی، خانگی و ساختمانی خود را تولید می کنند باید ورق های گالوانیزه رنگی را خریداری نمایند.

ساخت و نصب شیروانی یکی از اصلی ترین و مهمترین دلایل استفاده و خرید این ورق ها می باشد.

علاوه بر اینکه این ورق ها زیبایی لازم را به ساختمان شما می بخشند، باید بدانید که مقاومت آن ها هم بسیار زیاد می باشد و در برابر زنگ زدگی و خوردگی هم مقاومت زیادی می توانند از خود نشان دهند.

گالوانیزه

رنگ آمیزی ورق گالوانیزه رنگی به صورت مکانیزه انجام می شود و شما باید بدانید که برای تولید این ورق ها اصلا از دست استفاده نمی کنند.
ورق های رنگی را ابتدا به صورت اتوماتیک تولید می نمایند و سپس آنها را برای رنگ آمیزی در خط تولید اصلی شان قرار می دهند.
رنگ آمیزی آنها می تواند به صورت جدا جدا و یا به صورت پیوسته انجام شود. هر یک از کارخانجاتی که تولید ورق های رنگی گالوانیزه را بر عهده دارند یکی از این سیستم ها را مورد استفاده قرار می دهند.

معرفی انواع رنگ ها و طرح های برای فرم دهی ورق گالوانیزه رنگی :

شما باید به خوبی بدانید که ورق گالوانیزه رنگی را به صورت رول شده و یا به صورت شیت فابریک تحویلتان می دهند.

رنگ های زیادی برای تولید ورق های گالوانیزه رنگی مورد استفاده قرار می گیرد و شما می توانید هر یک از رنگ هایی را که مایل هستید را خریداری کنید.
تنوع رنگ بندی روی این ورق ها بسیار زیاد است و بر همین اساس قدرت انتخاب شما برای خرید هر یک از آنها بالاتر می رود. با اینکه رنگ بندی این ورق ها و تنوع آنها زیاد است، باید بدانید طرح های آنها محدود می باشد.


برخی از طرح های رایج که روی این ورق ها به کار برده می شود عبارت است از :

 1. ورق های رنگی و یا سینوسی که آنها را به دو دسته تقسیم بندی می کنند. یکی از آنها کرکره ای درشت می باشد و دیگری کرکره ای ریز است.
 2. ورق های رنگی ذوزنقه ای
 3. ورق های رنگی شادولاین
 4. ورق رنگی سفال که آنها هم طرح های متنوعی دارند و شما می توانید بین طرح های متنوع آنها یکی را انتخاب کنید. طرح ژاپن، چین، ایتالیا، سوئد، تیارا، فرانسه، بهمن و تایوان از جمله بهترین طرح های این ورق های گالوانیزه می باشد.

البته که باید بدانید به توجه به پیشرفت روزانه جهت تولید و شکل دهی به ورق گالوانیزه رنگی طرح ها و رنگ بندی های جدید از آن را هم در بازار می توانید خریداری کنید.
شما می توانید هر یک از رنگ بندی ها و مدل هایی که در نظر دارید را سفارش دهید برای شما آماده کنند.

گالوانیزه

نحوه تولید ورق گالوانیزه رنگی :

تولید کردن ورق های گالوانیزه مانند ورق های روغنی و ورق های سیاه عملیات متالورژیکی ندارد.

اعمال کردن رنگ روی ورق های فولادی روش های زیادی دارد که چه روی ورق های فابریک و یا رولی این روش ها را به راحتی می توانید اجرا کنید.

در آن دسته از کارخانجاتی که بزرگ هستند ورق ها را به صورت مکانیزه رنگ آمیزی می نمایند استانداردهای ویژه ای باید برای رنگ کردن این ورق ها رعایت شود که کارخانجات به خوبی این مسئله را در نظر دارند.

با رنگ کردن ورق ها ضخامت ورق تا حدودی بیشتر می شود که البته باید بدانید این ضخامت چندان زیاد نیست که شما متوجه آن شوید. رنگ بندی ورق ها به گونه ای است که مانع پاره شدن ورق می شود.

گالوانیزه

کاربرد ورق گالوانیزه رنگی :

 ورق های گالوانیزه رنگی کاربردهای بسیار زیادی دارند و به همین دلیل است که تولید آن روز به روز افزایش پیدا می کند.

بسیاری از صنایع برای تولید محصولات خود به این ورق ها نیاز دارند که باید دقت داشته باشند بهترین و با کیفیت ترین نوع آن را خریداری کنند تا قادر باشند سال های طولانی از آن استفاده نمایند.

مقاومت آنها یکی از مهمترین نکاتی است که زمان خرید ورق های گالوانیزه باید به آن دقت داشته باشید. برخی از مهمترین صنایعی که از این ورق ها استفاده می کنند عبارت می باشند از :

 1. صنایع تولید لوازم خانگی برای تولید انواع یخچال و فریزر به این ورق ها نیاز دارند. در واقع شما باید به خوبی بدانید که این ورق ها در صنایع تولیدی لوازم خانگی بیشتر به عنوان درب مورد استفاده قرار می گیرد.
  از آنجایی که رنگ بندی آنها متنوع است و مقاومت زیادی دارند برای تولید درب استفاده می شوند.
 2. از دیگر کاربردهایی که ورق گالوانیزه رنگی دارد برای صنایع ساختمانی می باشد. سقف کاذب، بدنه پیش ساخته ها، کارگاه ها، انبارها، کابینت ها و …. را با استفاده از این ورق ها تولید و طراحی می کنند.
  استفاده از ورق های گالوانیزه برای تولید محصولات ساختمانی رواج بیشتری دارد و بیشتر تولیدکنندگان در صنعت ساختمانی این ورق را باید خریداری کنند.
  آنها زمان خریداری این ورق بهتر است که به خوبی مقاومت آنها را مورد بررسی قرار دهند تا از کیفیت محصولات صنعتی و ساختمانی که تولید می کنند خیالشان راحت باشد.
 3. بدنه، درب و اجزاء بسیاری از صنایع برقی را با استفاده از این ورق ها تولید و طراحی می کنند. شما باید بدانید که کامپیوترها و برخی از لوازم الکترونیک باید با استفاده از ورق های گالوانیزه تولید و طراحی شوند.
 4. تجهیزات منزل مانند آبگرمکن و یا اجاق گازها را با استفاده از ورق گالوانیزه رنگی تولید و طراحی می کنند. از آنجایی که رنگ بندی آنها زیاد می باشد برای تولید تجهیزات منزل هر یک از آنها را که نیاز باشد می توانید مورد استفاده قرار دهید.

گالوانیزه

جمع بندی :

یکی از مهمترین تجهیزاتی که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد ورق های گالوانیزه می باشد که رنگ بندی های متنوعی دارد.کیفیت و مقاومت آنها بسیار بالا است و به همین دلیل محصولات تولید شده با ورق های گالوانیزه کیفیت مناسبی خواهند داشت.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

فهرست