1. صدرافولاد
  2. محصولات
  3. فروش پروفیل z و کاربردهای آن

فروش پروفیل z و کاربردهای آن

یکی از بهترین پروفیل هایی که در ساخت و سازهای ساختمانی از آن استفاده بسیار زیادی می شود پروفیل z می باشد.

شما باید به خوبی بدانید که پروفیل زد یکی از پروفیل های باز می باشد و در بیشتر ساخت و سازها از آن به دلیل انعطاف بالایی که دارد استفاده زیادی می کنند.

از جمله مهمترین و اصلی ترین کاربردهای آن در این است که برای ساخت سوله ها، انبارها، ساختمان های صنعتی و پارکینگ ها آن را مورد استفاده قرار می دهند.

شما می توانید برای استفاده از پروفیل ها زد با افرادی که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید تا در ساخت و ساز ساختمان های متنوع این پروفیل را در ضخامت های متنوع خریداری کرده و استفاده نمایید.

پروفیل زد

مانند بسیاری از محصولات فولادی دیگری که در ساخت و ساز ساختمانی به کار گرفته می شود باید بدانید که پروفیل z هم از طریق شکل دهی ورق استفاده زیادی دارد. در برخی از مواد پروفیل های زد را با استفاده از ورق های سیاه که ضخامت کمی دارند تولید می کنند.

نکات استانداردی که برای تولید و طراحی ورق های پروفیل وجود دارد باید رعایت شود تا ورق ها به خوبی روی هر یک از بخش های ساختمانی نصب شوند و کاربرد مناسبی هم از خود نشان دهند.
اولین بار پروفیل های زد را در ساخت سوله ها به کار بردند ولی پس از آن در بسیاری از ساخت و سازها این پروفیل ها مورد استفاده قرار گرفتند.

پروفیل زد

چگونگی تولید و طراحی و فروش پروفیل z :

شما باید بدانید که پروفیل z هم مانند بسیاری از محصولات فولادی دیگر تولید و طراحی می شود، ولی برخی تغییرات مهم را روی آن به وجود می آورند تا بافت بهتری پیدا کند.

مراحل متنوعی برای تولید و طراحی پروفیل ها وجود دارد که اگر این مراحل به درستی رعایت نشود ممکن است ورق ها هم به درستی تولید نشوند. برخی از مهمترین و اصلی ترین این مراحل عبارت است از :

  1. تهیه رول ورق :

برای تولید و طراحی پروفیل های زد به ورق های سایه نیاز است که ضخامت آنها هم با یکدیگر متفاوت می باشد. در ابتدای خط تولید این ورق ها را باید آماده کنید که بیشترین ضخامت آن ها تا 3 میلیمتر می رسد.

پروفیل زد

  1. کلاف بازکن :

بیشتر کارگاه هایی که تولید پروفیل z را بر عهده دارند یکی از دستگاه های اصلی شان کلاف باز کن می باشد. این دستگاه به صورت اتوماتیک کار می کند و به راحتی کارکنان می توانند از آن برای تولید ورق استفاده کنند. ورق ها را با استفاده از جرثقیل های سقفی درون کلاف بازکن می گذارند و آنها را به یکدیگر متصل می نمایند. پس از اینکه ورق ها روی دستگاه قرار بگیرد افراد می توانند در حالتی که ایمن شده است تسمه ها را به راحتی باز کنند.

  1. نواربری :

با توجه به سایزی که پروفیل ها دارند، دستگاه برای برش دادن ورق ها به اندازه مشخص شده ای از کالیبره نیاز دارد. این نمونه از برش ها را کت می نامند که باید بدانید وظیفه مهمی برای تولید پروفیل ها بر عهده دارند.

  1. کلاف کردن کت ها :

با استفاده از دستگاه کلاف جمع کند نوارهایی که برش داده شده اند را در ابعاد مشخص شده ای می توانید جمع نمایید. پروفیل z در این مرحله باید در ابتدا خط پرس قرار بگیرد تا کارایی لازم را داشته باشد. این پروفیل ها نیاز است که به خوبی هر یک از بخش های تولیدی شان کت شود.

پروفیل زد

  1. جمع آوری ضایعات :

برخی از ورق ها که عرض و طول زیادی دارند با استفاده از دستگاه های ویژه ای باید برش داده شوند. این ضایعات که از ورق ها به دست می آید برای تولید تسمه مورد استفاده قرار می گیرد و کارایی زیادی دارد. شما می توانید این ضایعات را به صورت آهن قراضه هم به فروش برسانید. ولی باید بدانید که کارایی این ورق ها و ضایعات آنها در بخش های دیگر صنعت زیاد است.

  1. شکل دهی و برش :

در مرحله بعد با استفاده از ورق ها باید پروفیل ها را در به صورت 6 متری برش دهید. اندازه های آنها با یکدیگر متفاوت می باشد و شما می توانید از تولیدکنندگان درخواست نمایید که اندازه مورد نظرتان را تولید کرده و تحویلتان دهند.

  1. بسته بندی :

بعد از اینکه تمامی مراحل تولید پروفیل z طی شود باید آنها را بسته بندی نمایید. آنها بعد از بسته بندی شدن می توانند مورد استفاده قرار بگیرند و شما در هر بخشی که به آنها نیاز دارید می توانید بسته ها را قرار دهید و استفاده کنید.

پروفیل زد

کاربرد پروفیل z :

آن دسته از محصولاتی که فولادی هستند در ساخت و ساز ساختمان ها  کاربردهای بسیار زیادی دارند. شما باید بدانید که پروفیل z هم یکی از محصولات فولادی می باشد و در ساخت و ساز ساختمانی از آنها استفاده می شود.

شما می توانید آنها را در شکل ها و عرض های متنوعی خریداری کنید و در ساخت و ساز از آنها استفاده نمایید. اینکه آنها را بتوانید به بهترین شکل ممکن در ساخت و سازهای ساختمانی به کار بگیرید بستگی به نوع کاربری شما دارد.

مقاومت آنها بسیار بالا می باشد و به همین دلیل است که برای طراحی ستون ها، سقف ها و دیوارها از آن استفاده بسیار زیادی می نمایند. هر یک از سازه هایی که فلزی هستند به ای محصول نیاز دارند.

شما می توانید برای پوشش دادن ساختمان های صنعتی بزرگ، انبارها، سوله ها و بسیاری از کارگاه های پروفیل های زد را مورد استفاده قرار دهید. زمانی که وزن ساختمان ها زیاد باشد شما می توانید پروفیل z را در ابعاد متنوع استفاده کنید و با دیگر پروفیل ها آنها را ترکیب نمایید.

وزن ساختمان ها با استفاده از پروفیل ها پایین تر می آید. هر یک از سازه های فلزی با استفاده از این ورق ها و پروفیل ها ایمنی بیشتری به دست می آورد. استانداردهای تولیدی هر یک از انواع پروفیل های زد با دیگری متفاوت است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

فهرست