1. صدرافولاد
 2. محصولات
 3. ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری

با پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی ، در بیشتر عرصه ها رفته رفته مصالح سنتی جای خود را به مصالح پیشرفته تر دادند. عرصه ی ساخت و ساز نیز یک از این عرصه ها ست.
امروزه پژوهشگران در تلاش هستند که بتوانند تاثیرات مخرب نیروی زلزله بر روی سازه را تا حد ممکن کاهش دهند. همچنین کشف راه هایی که موجب شود زمان ساخت یک سازه با همان مقاومت به طور چشمگیری کاهش یابد هم از هدف پژوهش آن ها محسوب می شود.

با کاهش منابع طبیعی، دنیا در تلاش ساخت وسایل قابل بازیافت ، قابل استفاده دوباره و چند بار مصرف است. وسایلی که بعد از بهره وری امکان استفاده ی مجدد از آن نیز باشد.
ساندویچ پانل دیواری یکی از مواردی هستند که بعد از بهره گیری از آن در یک مکان می توان بدون نیاز به تخریب ، آن را جمع کرده و دوباره در جای دیگر حتی با شرایط آب و هوایی متفاوت استفاده کرد.

ساندویچ پانل دیواری

آشنایی با ساندویچ پانل ها

ساندویچ پانل ها را می توان نوعی از سازه های پیش ساخته در نظر گرفت. که در سال های اخیر توجه بسیاری زا دز این عرصه به خود جلب کرده است. این محصول ویژگی و مزیت های بسیاری زیادی دارد. چرا  که امروزه ساندویچ پانل ها به طور گسترده جایگزین مصالح سنتی و قدیمی از جمله آجر و سیمان شده است.

از جمله ویژگی های ساندویچ پانل ها

 • طول عمر زیاد این محصول نسبت به محصولات دیگر.
 • سبک بودن آن که باعث شده حمل و نقل و جا به جایی این وسیله آسان گردد به همین دلیل زمان تحویل و نصب آن نیز سریع تری انجام می شود.
 • امکان استفاده ساندویچ پانل ها در پروژه ‌های مختلف در مکان های مختلف.
 • امکان نصب و اجرای راحت و آسان این پانل ها. همچین زمان نصب ساندویچ پانال ها هم بسیار کم بوده و با سرعت انجام می شود.
 • این پانل ها را می توان در هر شرایط آب و هوایی استفاده کرد.
 • استحکام ، دوام و مقاوم در برابر شرایط بیرونی.
 • مقاوم در برابر زلزله که اصلی ترین دلیل آن سبک بودن این محصول است. وزن ، یک عامل مهم در جذب نیرو های زلزله و تاثیر این نیرو ها روی سازه است.
 • مستحکم و مقاوم در مقابل در برابر باد ، رانش زمین ، طوفان ، کولاک ، برف و باران.
 • عایق حرارت بودن این پانل ها موجب می شود در زمستان مانع انتقال سرمای بیرون به داخل و در تابستان نیز مانع از ورود حرارت بیرون سازه ی داخل می شود.

ساندویچ پانل دیواری

 • عایق صوت بودن این پانل ها.
 • امکان بازیافت و استفاده دوباره و چند باره از این محصول.
 • تنوع در رنگ‌ و طرح پانل ها که از باعث زیبایی بصری این محصول و سازه نیز می شود.
 • عایق رطوبت بودن که از کپک زدن و تجمع قارچ ها و میکروب ها جلوگیی می کند.
 • این پانل ها را می توان به راحتی تمیز کرد و شست.
 • جلوگیری از گسترش آتش سوزی و در بعضی از مواقع کاهش آتش سوزی.
 • با توجه به آلیاژ هایی که در ساخت ساندویچ پانل ها استفاده شده این پانل ها را در مقابل زنگ زدگی و خوردگی بسیار مقاوم است.
 • نگهداری این محصول بسیار راحت بوده به همین دلیل هزینه ی نگهداری آن نیز پایین است.
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی و بیولوژیکی.

انواع ساندویچ پانل ها

ساندویچ پانل ها بر حسب مکانی که آن ها را استفاده می کنند به دو مدل تقسیم می شوند.

 • ساندویچ پانل دیواری
 • ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل دیواری

توضیحی درباره ی ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری یک از انواع پر کاربرد گروه ساندویچ پانل ها است . همان طور که  از اسم آن معلوم است؛ از این پانل ها در اکثر مواقع برای ساخت دیوار ها مورد استفاده  قرار می گیرد. ساختار پانل های دیواری بر حسب کاربرد آن می تواند ساده و یا مرکب باشد.

موارد استفاده ساندویچ پانل های دیواری در دیوار های انواع سازه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله این سازه ها عبارت اند از سوله ها ، کانتیلر ها ، کانکس ها ، انباری ها ، گلخانه ها ، ویلا ها و غیره. حتی می توان در مکان هایی که لازم است دیوار کشی و یا پاتیشن بندی در سازه هم از این پانل ها بهره ببریم.

به طور کلی ساختار ساندویچ پانل ها اینگونه است که یک لایه درونی به عنوان هسته همراه با دو لایه در دو طرف این لایه درونی به عنوان لایه بیرونی دارد. جنس هسته و دو لایه ی بیرونی در پانل ها نسبت به مکان و شرایط استفاده از آن ها می تواند از آلیاژ ها مختلفی باشد.
در ساندویچ پانل دیواری جنس دو لایه بیرونی معمولا از ورق های گالوانیزه یا آلوزینک و یا آلومینیوم است اما در برخی مکان های خاص مانند سرد خانه ها یک لایه از ورق استیل بعد از هسته جاگذاری می کنند.

انواع ساندویچ پانل دیواری بشناسید

 1. ساندویچ پانل دیواری ساده
 2. ساندویچ پانل دیواری نر و ماده
 3. ساندویچ پانل دیواری پیچ های مخفی
 4. ساندویچ پانل دیواری اتاق تمیز
 5. ساندویچ پانل دیواری دو رو نایلون

طریقه نصب ساندویچ پانل های دیواری

دو روش برای نصب این پانل ها پیشنهاد شده. اولی نصب با استفاده از پانل های پیچ های مخفی و دومی استفاده از ناودانی آهنی و نبشی.

روش اول: این مدل نصب برای سازه های بسیار مقاوم و محکم به کار می رود. چون در محل اورلپ پانل ها یک ستون فلزی وجود دارد که پانل ها به ستون پیچ می شوند. برای اینکه پیچ ها دیده نشود به طوری نصب می شود که پانل بعدی روی پیچ پانل قبلی را می پوشاند و همین موضوع باعث استحکام بسیار زیاد دیواره ها می شود.

روش دوم: در این روش نصب نیز از نبشی های دارای زاویه نود درجه با ضخامت زیاد برای اسکلت در قسمت دیواره ها بهره گرفته می شود ، به طوری که یک قاب تشکیل شود مورد استفاده قرار می گیرد.
از چسب های مخصوصی نیز برای درز بندی فاصله بین پانل ها استفاده می شود. این روش از نصب برای ساخت کانکس ها ، خانه های سبک و کاروان ها بیشتر استفاده می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست