1. صدرافولاد
 2. ساندویچ پانل
 3. ساندویچ پانل پشم سنگ

ساندویچ پانل پشم سنگ

مقدمه ای برای نیاز به ساندویچ پانل پشم سنگ

رفته رفته در شهر ها بیشتر خانه های حیاط دار را تخریب می کنند و به جای آن ها آپارتمان های چندین طبقه می سازند. یکی از دلایل این موضوع افزایش جمعیت رو به افزایش در شهر هاست.
از آن جا که در هر آپارتمان چندین خانواده و نفر در حال زندگی هستند؛ باید مقاومت و استحکام آپاتمان ها به خوبی بررسی شود. زیرا احتمال اتفاق افتادن حوادث طبیعی از جمله زلزله همیشه وجود دارد. نیروی زلزله از جمله مواردی است که در صورت شدت بالا باعث تخریب سازه و آسیب به افراد می شود.

با پیشرفت علم پژوهشگران همواره در حال بررسی و تحقیق هستند تا بتوانند در حد ممکن نیروی زلزله وارد به سازه و احتمال تخریب آن را کاهش دهند. از جمله ی این موارد کم کردم حد الامکان وزن ساختمان است که هر چه قدر وزن یک سازه کمتر باشد آن سازه کمتر تحت تاثیر نیروی زلزله قرار گرفته و کمتر آن را جذب می کند.
از دیگر موارد می توان به استفاده نوعی غلتک ها در زیر پی ساختمان اشاره کرد که این غلتک ها باعث می شود در هنگام وقوع زلزله، ساختمان نیز همراه لرزش های زلزله و هم سو با آن بلرزد و این چنین آسیبی به سازه نرسند.

همچنین با افزایش وسعت شهرها و ساخت و ساز ها، نخاله ها و زباله های ناشی از آن افزایش پیدا می کند. در این راستا دفع این زباله های ساختمانی خود به معظلی تبدیل شده.
که این موضوع آسیب جدی به محیط زیست وارد می کند. برای همین خاطر قابل بازیافت بودن و جلوگیری از تولید نخاله های ساختمانی نیز جز اهداف پژوهش های محققین قرار گرفته است.

ساندویچ پانل پشم شیشه

در ورای مباحثی که بیان شد امروزه مصالحی وجود دارد که تا حدودی اهدافی که بیان شد را عملی می کند. یکی از این مصالح ساندویچ پانل پشم سنگ است.
ساندویچ پانل پشم سنگ  هم از لحاظ وزنی سبک هستند و هم قابل بازیافت بوده و هم امکان استفاده ی چند باره از آن وجود دارد.
البته استفاده از این مصالح به عنوان سازه اصلی در ساخت آپارتمان ممکن نیست. این مصالح بیشتر در پارتیشن بندی در آپارتمان ، ساخت انباری ها ، کارگاه های تولیدی ، مکان های صنعتی ، سوله ها ، اتاقک های نگهبانی ، سردخانه ها ، کانکس ها و اتاق تمیز و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

ساندویچ پانل پشم سنگ چیست؟

ساندویچ پانل ها جزو مصالح پیش ساخته است. این محصول از سه لایه ای تشکیل شده که جنس لایه های آن وابسته به محیط و مکانی است که قرار است مورد استفاده قرار گیرد. همچنین نظر مشتری هم در تعیین جنس لایه ها دخیل است.

مثلا مشتری می خواهد ساندویچ پانل ساخته شد برای پروژه ی وی بسیار مرغوب بوده و یا پانلی می خواهد که از فقط لحاظ مالی برای او به صرفه باشد.
اینگونه است که ساندویچ پانل ها را می توان در انواع مختلف جنس ها ، ضخامت ها ، ابعاد و شکل ها ساخت و تحویل مشتری داد.
بعد از ساخت پانل ها در کارخانه می توان به راحتی با ضوابط مشخص شده برای ساندویچ پانل ها آن ها را نصب کرد. بدین صورت صرفه جویی فوق العاده ای هم در زمان ساخت سازه می شود.

این محصول را می توان به دسته های مختلفی تقسیم کرد. برای مثال تقسیم بر اساس جنس لایه های استفاده شده در آن یا تعداد لایه های آن یا مکان هایی که در آن استفاده می شود. در این قسمت اشاره ای به انواع جنس این محصول می کنیم.

جنس لایه های ساندویچ پانل ها می تواند از پلی اورتان ( یا پلی یورتان) ، پلی استایرن ،  پشم سنگ و غیره باشد.

ساندویچ پانل پشم شیشه

توضیحی در رابطه با ساندویچ پانل پشم سنگ

امروزه پشم سنگ کاربرد های بسیار فراوانی دارد. و در بیشتر عرصه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
همان طور که می داند مهم ترین کاربرد این محصول عایق بودن آن است. به همین دلیل در زمینه ی ساخت و ساز بیشتر در مکان هایی که کاربرد دارد که لازم است در آن محل از اتلاف انرژی جلوگیری شده و همچنین آن محل را نسبت به سرما ، حرارت و صدا عایق شود.

از جمله ی این مکان ها می توان به سردخانه ها ، استدیو ها ، سالن های کنفرانس و سالن های اجتماعات و … اشاره کرد. همچنین پشم سنگ به دلیل سبک بودن کاریرد های زیادی در ساخت سوله ها ، انواع کانکس ها ( برای اینکه حمل آن ها راحت تر شود.) ، کانکس های ضد گلوله ، ساختمان های تجاری ، صنایع نظامی ، صنایع دفاعی ؛ ساختمان های امنیتی و ساختمان های مسکونی و غیره دارد.

ساندویچ پانل پشم سنگ هم مانند انواع پانل ها از دو لایه ی بیرونی ورق آلومینیوم ، آلوزینکو و یا گالوانیزه ساخته می‌شود. دانسیته استاندارد الیاف پشم سنگ که برای این نوع از ساندویچ پانا ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، در حدود 30 تا 50 کیلوگرم بر متر مکعب است.

چرا ساندویچ پانل پشم سنگ ؟

 • ارزان بودن نسبت به انواع دیگر
 • بسیار سبک بودن آن
 • عایق بسیار خوبی در برابر سرما ، گرما و صدا
 • جاوگیری از رشد قارچ ، میکروب و باکتری
 • قابل شستشو بودن آن
 • بالا بودن سرعت نسب آن
 • کند سوز بودن آن ( در مواقع آتش سوزی)
 • صرفه جویی در مصرف انرژی

ساندویچ پانل پشم شیشه

معایب استفاده از ساندویچ پانل پشم سنگ

 • امکان نفوذ بخار و رطوبت
 • امکان ایجاد بیماری پوستی در هنگام تماس مستقیم با آن

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

فهرست