1. صدرافولاد
 2. ساندویچ پانل
 3. مزیت ها و کاربرد ساندویچ پانل پلی استایرن

مزیت ها و کاربرد ساندویچ پانل پلی استایرن

یکی از تجهیزاتی که در ساخت و سازهای ساختمانی به کار برده می شود ساندویچ پانل پلی استایرن می باشد.

شما می توانید استفاده از این نوع ساندویچ ها را در تجهیزات ساختمانی به صورت گسترده مشاهده نمایید، چرا که وزن آن سبک است و به راحتی هم نصب می شود.

زیبا و جذاب بودن آن موجب می گردد که شما بتوانید با استفاده از ساندویچ ها جذابیت ساختمان را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید.
در هر یک از انواع ساختمان های صنعتی و کارخانجات شما قادر هستید که این نوع از ساندویچ ها را مشاهده کنید که کاربران از آنها نهایت کارایی و بهره وری را می برند.

ساتدویچ پانل

ساندویچ پانل پلی استایرن 

از آنجایی که استفاده از ساندویچ پانل پلی استایرن عملکرد حرارتی و ساختاری خانه ها را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد شما باید بدانید که از آن برای ساختمان های مسکونی هم استفاده می کنند.

مواد و متریال هایی که برای تولید این تجهیزات ساختمانی به کار می رود ویژگی های بسیار  خاصی دارند و کیفیت محصول را بالاتر خواهند برد.

پلی استایرن یکی از بهترین و مهمترین موادی است که برای تولید و طراحی این تجهیزات ساختمانی به کار برده می شود. این مواد را در حجم بالایی باید خریداری کنند تا بتوانند ساندویچ پانل های پلی استایرن را تولید نمایند.

مزیت های استفاده از ساندویچ پانل پلی استایرن :

 هر یک از انواع تجهیزات ساختمانی که شما برای زیبایی ساختمان خود به کار می برید انواع مختلفی دارد و دارای ویژگی های مشخص شده ای هستند.

ساتدویچ پانل

آنها مزیت های زیادی را به ساختمان شما می بخشند و مزیت های آنها یکی از اصلی ترین دلایلی است که تجهیزات ساختمانی را در ساختمان خود مورد استفاده قرار می دهید.

شما باید به خوبی بدانید که ساندویچ پانل پلی استایرن هم مزیت های بسیار زیادی دارد و افراد به دلیل همین مزیت ها از آن استفاده می کنند.

برخی از اصلی ترین مزیت های این ساندویچ های ساختمانی عبارت است از :

 1. با توجه به کیفیت و کاربردی که شما از این محصول دریافت می کنید باید بدانید که هزینه و قیمت آن برای خرید زیاد بالا نمی باشد.
  در واقع نسبت به بسیاری از عایق های دیگر ساختمانی باید بدانید این نمونه از عایق ها و ساندویچ های ساختمانی هزینه زیادی برای خریداری ندارند.
 2. در بسیاری از دانسیته های متنوع هم از این محصول استفاده می شود که شما باید بدانید همین مورد از جمله دیگر مزیت های بسیار مهم آن به شمار می رود.
 3. شما می توانید از این فوم در اشکال متنوع و متفاوت استفاده نمایید.
 4. ضخامت محصول را قادر خواهید بود که سفارش دهید در واقع بر اساس متراژ ساختمان خود می توانید به راحتی یکی از انواع این محصول را سفارش دهید تا برای شما تولید و طراحی نمایند.
 5. وزن سبک این محصول از دیگر مزیت هایی می باشد که نسبت به عایق های متنوع دارد. وزن سبک آن موجب شده است که شما قادر باشید به راحتی از ساندویچ پانل پلی استایرن استفاده کرده و در ساختمان های خود آن را نصب نمایید.

ساتدویچ پانل

کاربرد ساندویچ پانل پلی استایرن :

شما باید به خوبی بدانید که ساندویچ پانل پلی استایرن کاربردهای بسیار زیادی دارد. هر یک از کاربردهای آن دارای ویژگی های متنوعی می باشد و باید به نحو خاصی ورد استفاده قرار بگیرد.

برخی از اصلی ترین و مهمترین کاربردهایی که این پانل ساختمانی دارد و شما باید از آن اطلاع داشته باشید عبارت است از :

 1. استفاده روی دیوار :

این محصول کاربردهای بسیار زیادی برای پوشش دهی دیوارهای ساختمانی دارد.

بسیاری از ساختمان ها مانند ساختمان های صنعتی، کارخانجات، و سالن های پرورش سبزیجات و … را با استفاده از پانل ها طراحی می کنند.

عایق برودتی یکی از مهمترین و اصلی ترین مزیت های ساندویچ های پانل های پلی استایرن می باشد که به دیوارهای این ساختمان ها می دهد.
برای نصب این تجهیزات روی دیوارها باید به خوبی استانداردهای آن را رعایت کنید که نصابان به خوبی در این زمینه تخصص لازم را دارند.

ساتدویچ پانل

 1. استفاده روی سقف :

یکی از مهمترین بخش هایی که در هر یک از سازه ها باید به امنیت آن توجه داشته باشید سقف می باشد. به طور معمول اولین آسیب در یک ساختمان به سقف آن وارد می شود.

بر همین اساس باید از بهترین و مقاوم ترین متریال ها برای طراحی سقف استفاده شود. به تازگی استفاده و نصب ساندویچ پانل پلی استایرن برای سقف یکی از بهترین انتخاب هایی است که افراد دارند.

هزینه نصب آن زیاد نمی باشد و همچنین به دلیل وزن سبک به راحتی هم نصب می گردد. از آنجایی که ساندویچ پانل ها مقاومت زیادی در برابر رطوبت و آب از خود نشان می دهند برای طراحی سقف از آن استفاده می کنند.

ضخامت های متنوعی از این محصول وجود دارد که همین مورد به شما اجازه می دهد هر یک از آنها را که بیشتر نیاز دارید را روی سقف وصل نمایید.

ساتدویچ پانل

خرید ساندویچ پانل پلی استایرن با بهترین قیمت :

امروزه بسیاری از افراد برای اینکه ساختمان های خود را زیباتر نمایند و امنیت ساختمان را بالاتر ببرند از ساندویچ پانل پلی استایرن استفاده می کنند.

شما باید به خوبی بدانید که این تجهیزات ساختمانی وزن کمی دارند و قیمت آنها هم به نسبت ویژگی های بسیار زیادی که در خود جای داده اند مناسب تر از نمونه های دیگر می باشد.
شما می توانید آن ها را در اندازه ها و ضخامت های متنوع سفارش دهید و روی ساختمان خود نصب نمایید.

تنها باید دقت داشته باشید که کیفیت و مقاومت آن ها را زمان خریداری به خوبی بررسی کنید.

ساتدویچ پانل

برای خریداری این تجهیزات ساختمانی نیاز است که به خوبی هر یک از بخش های متنوع ساختمان را مورد بررسی قرار دهید.

در این زمینه آن دسته از افرادی که تخصص بیشتری دارند قادر هستند مشورت های لازم را به شما ارائه دهند.

در صورتی که می خواهید بهترین و کمترین هزینه را برای خرید این تجهیزات ساختمانی پرداخت نمایید باید نزد یکی از فروشندگانی که فروش عمده این محصول را بر عهده دارد مراجعه نمایید، در این صورت بدون شک هزینه مناسبی را برای خرید پلی استایرن پرداخت می نمایید.

یکی از فاکتور های اساسی و اصلی در ساختمان سازی ها بهره گیری از مصالح با کیفیت و مقرون به صرفه است.
مصالحی که انتخاب می کنیم باید با دوام و طول عمری زیادی داشته باشد و حد الامکان به محیط زیست هم آسیبی نرساند.
استفاده از ساندویچ پانل پلی استایرن به نوعی باعث کاهش هزینه ها نیز می شود زیرا پروسه ی تعمیرات در این گونه مصالح یا وجود ندارد و یا در مدت زمان زیاد نیاز به تعمیرات پیدا می کند. این عامل خود موجب افزایش طول عمر سازه می شود.

با گذشت سال ها و پیشرفت تکنولوژی، علم ساخت مصالح نیز به روز تر شده. و در نتیجه ی آن محصولات تولیدی نیز با  گذشت زمان با  کیفیت تر و با دوام تر شده است.
بهره مندی از محصولات به روز و کنار گذاشتن متد های قدیمی و مصالح سنتی باعث می شود زمان ساخت آن سازه تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کرده؛ همچنین استحکام سازه ها بالا می رود و در مقابل نیرو های طبیعی از جمله زلزله ، باد ، طوفان ، برف و باران  و غیره مقاوم می شود.

ساندویچ پانل پلی استایرن

از آن جایی که هر چقدر مدت زمات اتمام یک پروژه کوتاه تر باشد؛ سود آوری حاصل از آن نیز زودتر اتفاق می افتد.
به همین خاطر است که علاوه بر مقاوم بودن، بشر سعی دارد مصالحی بسازد که زمان ساخت یک سازه را به حداقل برساند.
امروزه مصالح پیش ساخته یکی از این موارد است. چرا که این محصولات یا توجه به نیاز خریدار در کارخانه ساخته شده و در محل پروژه به هم متصل می شود. بدین ترتیب است که زمان ساخت و ساز کاهش پیدا می کند.

ساندویچ پانل پلی استایرن  یک مصالح پیش ساخته

در این مقاله قصد دارم شما را با یکی از این مصالح پیش ساخته آشنا سازیم. ساندویچ پانل ها یکی از انواع مصالح پیش ساخته است که امروزه در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز ها کاربرد بسیار زیادی دارد.
مثلا هر کجا نیاز به برقراری مکانی برای نگهبانی بود و یا ساخت سوله ها ، انباری ها برای نگهداری و انبار کردن وسایل و یا مکانی برای تولیدی ها و صنعت از این ساندویچ پانل ها استفاده می کنند. همچنین می توان بعد از اتمام کار هم بدون نیاز به کار تخریب و به وجود آمدن ضایعات و نخاله ها ی ساختمانی این مصالح را جمع کرده یا به فروش برسانیم یا بازیافت کنیم و یا در مکانی دیگر دوباره استفاده کنیم .

ساندویچ پانل ها با توجه به جنس مواد استفاده شده در ساخت آن می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد که از جمله ی این پانل ها ساندویچ پانل پلی سایرن ، ساندویچ پانل پلی اورتان یا یورتان ، ساندویچ پانل پشم شیشه یا پشم سنگ ، ساندویچ پانل اکس پس اس ( XPS ) و غیره اشاره کرد.

توجه داشته باشید که در هنگام سفارش یا انتخاب ساندویچ پانل ها با توجه به محل نصب آن به موارد فنی زیر توجه کنید:

 • نام و نشان سازنده ی ساندویچ پانل
 • اعتبار شرکت تولید کننده
 • ضخامت ، طول و عرض ورق ها
 • میزان ضخامت لایه ی هسته (آلوزینک، گالوانیزه یا آلومینیوم)
 • نوع فوم استفاده شده، نوع چسب مصرفی
 • کیفیت و دانسیته ورق های استفاده شده در آن
 • میزان فشردگی فوم و میزان پخت آن
 • دارا بودن یا نبودن لایه اپوکسی زیر ورق ها
 • ضخامت رنگ رویه

ساندویچ پانل پلی استایرن

جنس ساندویچ پانل پلی استایرن از چیست؟

به طور کلی ساندویچ پانل پلی استایرن از سه لایه تشکیل شده اند؛ که این سه لایه به صورت فشرده به هم متصل شده اند.
این سه لایه شامل دو لایه ی بیرونی و یک لایه میانی یا هسته است. جنس این لایه ها بسته به نیاز مشتری و شرایط محیطی که قرار است در آن استفاده شود می تواند متفاوت باشد.

ساندویچ پانل ها  در کجا ها مورد استفاده قرار می گیرد؟

در دنیای امروزی ساندویچ پانل ها با انواع مختلفشان جایگزین مصالح قدیمی و سنتی شده اند. دلیل آن هم ویژگی های منحصر به فرد این محصولات است.

این پانل ها بیشتر در مکان هایی نظیر جایگاه نگهبانی ها ، انباری ها ، سوله ها ، ساخت کانکس ها ، کانتیرنر ها ، جایگاهی برای تولیدی ها و سرد خانه ها و غیره دیده می شود.

چرا از ساندویچ پانل ها استفاده کنیم؟

قابلیت های بسیار زیاد این محصول دلیل محکمی برای استفاده ی این مصالح در انواع مختلف عرصه هاست. سبک وزن بودن ، مقرون به صرفه بودن ، مقاوم بودم ، مستحکم بودن ، تنوع در جنس و طرح و رنگ ، عایق حرارت و سرما و رطوبت بودن ، استحکام در مقابل زلزله و باد و نفوذ نکردن آب و برف و باران و موارد بسیار دیگر.

ساندویچ پانل پلی استایرن

ساندویچ پانل پلی استایرن یکی از انواع ساندویچ پانل ها

این نوع پانل یکی از مدل هایی است که در بین دیگر نوع های ساندویچ پانل ها از قیمت کمتری برخوردار است.
ساندویچ پانل پلی استایرن متشکل سه لایه ست که دو لایه از ورق های  گالوانیزه و یک فوم عایق درون هسته آن از جنس پلی استایرن یا همان یونولیت ساخته شده است.
این فوم عایق در قسمت میانی این پانل در دو نوع پلاستیک پلی استایرن معمولی و فوم پلی استایرن ساخته می ‌شوند.

از ویژگی های ساندویچ پانل پلی استایرن بدانید

این نوع پانل ها نسبت به انواع دیگر ساندویچ پانل ها از کیفیت کمتری برخوردار هستند. همچنین کاربرد آن نیز به نسبت کمتر است.
در این محصول انجام فرآیند دیسکانتینیوز امکان تولید در دانسیته های مختلف به وجود می آورد. دانسیته کم در مصالح باعث عایق بودن در مقابل صدا می شود.
همچنین ساندویچ پانل پلی استایرن می توان در شکل ها و ضخامت های مختلفی از این پانل را تولید کرد.

 پلی استایرن

انواع ساندویچ پانل پلی استایرن

 • ساندویچ پانل پلی استایرن معمولی
 • ساندویچ پانل پلی استایرن مقاوم
 • ساندویچ پانل پلی استایرن انبساطی (یونولیت)
مزایا و معایب

مزایا و معایب این پانل ها نسب به نوع های دیگر:

مزایا: هزینه کم و مقرون به صرفه بودن ، قابلیت نصب راحت و آسان ، امکان تولید در شکل ها رنگ های متفاوت ، امکان بازیافت و غیره

معایب: کیفیت کمتر نسبت به سایر ساندویچ پانل ها ، مقاومت کمتری در مقابله با آتش سوزی ، پیوند ضعیف بین اعضای آن و غیره

باید در حمل صحیح ساندویچ پانل ها دقت کرد

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

فهرست