1. صدرافولاد
  2. ساندویچ پانل
  3. نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

در سال ها ی اخیر وارد عرصه ی جدیدی از تکنولوژی و صنعت شده ایم. رفته رفته تمامی افراد ، کشور ها و سرمایه داران بزرگ در پی آن هستند که کارها و ساخت و ساز ها را در کمترین زمان ممکن با کمترین هزینه انجام دهند.

شاید شما هم خبر های حاکی از اینکه کشوری بیمارستانی در سه روز ساخت یا سدی در یک کشور در کمتر از دو ماه احداث شد؛ شنیده باشید.

ولی عامل اصلی این سرعت در چیست؟
در جواب این سوال می توان گفت که در این پروژه ها مصالح اصلی از سازه های پیش ساخته استفاده شده است.

ساندویچ پنل

مصالحی که در کارخانه ها تولید سپس به مکان احداث پروژه انتقال داده شده و در آن محل مربوطه نصب و بقیه کار های مورد نیاز جهت ساخت یک سازه انجام می شود.

در این مقاله نیز ما از مصالحی صحبت می کنیم که خود یک سازه پیش ساخته محسوب می شود. و دارای مزیت های زیادی برای مصرف کننده دارد.

از جمله این موارد هزینه کم ، سبک بودن ، صرفه جویی در زمان و … .
یکی از ویژگی های جالب این پانل ها این است که در کمترین فضا ها مانند اتاقک های نگهبانی لازم هنگام ساخت یک سازه یا ساختمان و … در کمترین زمان ممکن ، مکان مورد نظر را آماده کرده و نکته جالب تر از آن اینکه بعد از اتمام کار نیز می توان این فضا را جمع کرده و در مکانی دیگر دوباره مورد استفاده قرار دهیم و نیازی به تخریب و در نتیجه ی آن هدر رفت مصالح نیست.

استفاده از ساندویچ پنل ها جهت ساخت کارخانه ها ، انباری ها و فضا های عمومی بسیار به صرفه تر است. زیرا با توجه ایعاد بزرگ این سازه ها و پروژه ی ساخت آن ها، هزینه های احداث بسیار کاهش پیدا می کند.

نصب ساندویچ پانل

ساندویچ پانل را بشناسید

ساندویچ پانل ها همان طور که از نام آن هم مشخص است؛ محصولی است که از چند لایه روی هم تشکیل شده است. این لایه های به دو قسمت لایه بیرونی و لایه درونی یا میانی و یا هسته ساندویچ تقسیم می شود.

هر یک از این لایه ها می تواند بر اساس کاربرد آن جنس ها و ضخامت های مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال لایه بیرونی در ساندویچ پانل ها معمولا از جنس ورق فلزی مثل  ورق آلومینیوم ، آلوزینک ، روی و یا گالوانیزه و غیره است.

همچنین جنس لایه ی میانی نیز می تواند از موادی مانند پلی اورتان ، پلی استايرن ، اكس پی اس ( XPS ) ، پشم سنگ ، پشم شیشه و … باشد. این سه لایه به هم فشرده شده و به همین دلیل است که این پانل عایق خوبی برای حرارت ، رطوبت و صدا هستند .

نصب ساندویچ پانل

درباره انواع ساندویچ پانل ها بدانید

از نظر کاربرد ساندویچ پانل ها به قسمت ساندویچ پانل دیواری و سقفی تقسیم می شود. البته علاوه بر کاربرد، این پانل ها را بر حسب جنس نیز تقسیم بندی دیگری کرد.

 ساندویچ پانل دیواری همان طور که از اسم آن مشخص است در دیوار ها مورد استفاده قرار می گیرد. این پانل ها باید مقاومت کافی در برابر قدرت باد و زلزله و رانش زمین و غیره را داشته باشند .

همچنین عایق حرارت ، رطوبت و سرما باید از ویژگی ها این پانل ها باشد. تنوع رنگی و مقرون به صرفه بودن از مزیت های این پانل می ‌باشد.

این پانل بیشتر جهت استفاده در باشگاه ‌های ورزشی ، کانکس ، کانتینر ، انبار ها ، آزمایشگاه ‌ها ، سردخانه ‌ها و … مورد استفاده قرار‌ می گیرد.

نصب ساندویچ پانل ها به چه ترتیبی است؟

نصب ساندویچ پانل ها در بیشتر مواقع احتیاج به نیروی کار متخصص دارد. ولی در کل کار راحتی بوده و در زمان کمی انجام می شود. فقط نیاز به دقت دارد.
برای مثال برای نصب حدود ششصد متر مربع ازساندویچ پانل ها برای ساخت یک سقف متعارف تقریبی هشت ساعت طول می کشد.

برای نصب این پانل ها از ابراز آلات خاص و متفاوتی استفاده می شود. نصب ساندویچ پانل ها باید با دقت و تخصص کافی انجام شود. زیرا که محل اتصال دو قطعه به یکدیگر بدون فاصله ، محکم و کاملا چفت شده باشند.

نصب ساندویچ پانل

مراحل نصب ساندویچ پانل ها به ترتیب :

1 – در وهله ی اول باید بر حسب اندازه و ضخامت و جنس و ویژگی های محل نصب، ساندویچ پانل مخصوص خود را ثیت سفارش کنید.

2 – سپس با نیروی کار مجرب و متخصص قرار داد بسته شود.

3 – بعد از آماده شدن پانل ها با تجهیزات مخصوص خود با وسایل حمل و نقل مجهز به محل ساخت انتقال داده شود.

4 – وسایل مورد نیاز جهت اتصال محصولات نر و ماده به همدیگر فراهم شود. از جمله این وسایل پیچ ها ، واشر ها ، فلاشینگ ، بست ها ، مهر ، موم و چسب و …

5 – از ویژگی های اصلی ساندویچ پانل ها عایق رطوبت ، باران و برف است. یکی از دلایل این ویژگی، انجام کار های آب بندی هنگام اتصال دو قطعه به یکدیگر است.
پس بعد از اتصال و چفت کردن کامل دو قطعه به یکدیگر ، لازم است درز بین آن ها با اسپرس مخصوص آن پر شده.
برای بهتر عمل کردن این اسپری می توان قبل از خشک شدن آن پانل دیگر را جاگذاری کرد تا با فشار پانل های دیگر از دو طرف ، درز بین دو قطعه کاملا گرفته و پر شود.

6 – بعد از مونتاژ کردن قطعات و فریم ها به یکدیگر، این قطعات به ستون ها و تیر ها متصل و نصب شود.

7- بعد از اتمام کار اتصال قطعات به یکدیگر، این اتصالات بین ساندویچ پانال ها بهم مهر و موم شده و فلاشینگ لازم به آن ها نصب شده.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

فهرست